• DZIECIAKI MLECZAKI Klub Przedszkolaka w Dolistowie

08.12.2021 22:15
      W ramach akcji "DZIECIAKI MLECZAKI", przedszkolaki w Dolistowie poznały zasady zdrowego odżywiania, wartości mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie. Przyswoiły symbole oraz działanie witamin ( A,B,D,E,K).  Obrazki z krówką "Tolą" wypełniły kolorami i dopasowały odpowiednio - zdjęcia produktów mlecznych. Przygotowały również zdrowe deserki na bazie jogurtu naturalnego i owoców, po czym z radoscią degustowały.

08.12.2021 22:32
      W dniu 6 grudnia w Klubie przedszkolaka w Dolistowie, odbyły się aktywności Mikołajkowe. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną oraz rozwiązały Quiz. Podczas zajęć dydaktycznych wykonały zadania przygotowane przez "Mikołaja", zadaniem dzieci było m.in.; odkodować jeden z symboli świąt Bożego Narodzenia - choinkę. Przy czym rozwijały umiejetność logicznego myślenia, koncentrację uwagi oraz analizę i syntezę wzrokową, koordynację ruchową. Kolejnie sprawdzały - ile cukierków w swoich workach ma święty, przeliczały - porównywały zbiory. Uczestniczyły w zabawie " nakarm Mikołaja". Wyczekany gość - Mikołaj zostawił pod choinką w szkole dla wszyskich dzieci prezenty i podzielił się poprzez połączenie online miłym słowem i pozdrowieniami. To był dzień pełen wrażeń.
    • Za czasów, gdy nie było urządzeń elektrycznych...

29.11.2021 22:02
      Dzieci podczas zajęć dydaktycznych zapoznały się, czym posługiwano się w czasach, kiedy nie były dostępne urządzenia elektryczne w gospodarstwie domowym. Zaznajomiły m.in. zamienniki; pralki, żelazka, lampy, dowiedziały się do czego służy makutra (ciężka gliniana misa - do ucierania).

• Andrzejki 2021

29.11.2021 21:44
      W Klubie Przedszkolaka w Dolistowie, odbyły się Andrzejki.
      Dzieci poznały ludowe zwyczaje związane ze świętem andrzejkowym. Wzięły udział we wspólnych zabawach przy muzyce, wróżbach, "fotobudce". Andrzejkowe obchody umilił wspólny poczęstunek.