• Wyjazd na zbiórkę Chorągwi Białostockiej

• 11.12.2019 07:57
      • 7.12.2019

• Harcerzom nieco już stopy odpoczęły po kilkunastokilometrowym rajdzie śladami druha Ryszarda Kaczorowskiego więc czas na krótką relację. W sobotę 7.12.2019 nasza drużyna harcerska (pion zuchowy, harcerski i starszoharcerski) pod opieką druhny drużynowej Moniki Koronkiewicz-Roszko i druhny Anny Kulikowskiej wzięła udział w zbiórce Chorągwi Bialostockiej z okazji setnych urodzin Prezydenta Kaczorowskiego. Cały Białystok opanowały patrole harcerzy z terenu województwa podlaskiego, w tym i my. Naszym zadaniem było odwiedzenie sześciu punktów z zadaniami. Nie było to łatwe, bo były daleko od siebie, zadania nie były proste (alfabet Morse'a, azymuty, historia, zręczność, współpraca), trzeba było czekać w kolejkach i było zimno i mżył deszcz. Pomimo to udało nam się wyrobić w czasie i zdobyć pięć punktów, co pozwoliło ukończyć grę. Zuchy w tym czasie z druhną Anną Kulikowską miały rajd w szkole, poznawały życie Pana Prezydenta Kaczorowskiego. Następnie wzięliśmy udział w gali plebiscytu Uskrzydleni. Wrócilismy do domów późnym wieczorem.