• Światowy Dzień Książki

• 06.04.2022 10:33

•
      • Dnia 4 kwietnia 2022r. w naszej  bibliotece obchodziliśmy Światowy Dzień Książki- czyli wszystkie książeczki mają swoje święto.

W tym dniu dziewczynki z aktywu bibliotecznego przygotowały wystawę o pisarzu i poecie Hans Christian Andersen. Opowiedziały dzieciom ciekawostki z życia i twórczości Andersena. Uczniowie rozwiązywali zagadki, krzyżówki oraz rebusy w oparciu o baśń H.Ch. Andersena ,,Królowa Śniegu”.
        Mieli okazję dowiedzieć się jak powstaje książka oraz poznały zasady szanowania książek. Dzieci z klas młodszych  segregowały książki według wielkości, a na koniec wysłuchały przeczytanego przez uczennicę kl. I wiersza pt. „Skarga książki” Jana Huszcza.

Należy pamiętać, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć.