• Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

• 23.06.2022 10:25
      • Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu”
      • Ogólnopolskiemu Tygodniowi Czytania Dzieciom przyświecało hasło: „Polscy autorzy dla klimatu”. Biblioteka szkolna w tym roku szczególnej uwadze polecała lektury autorów, którym bliskie były wartości i postawy proekologiczne. Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczął się od prezentacji filmu dotyczącego segregacji śmieci. Przez cały tydzień uczennice z aktywu bibliotecznego czytały młodszym dzieciom wiersze oraz opowiadania poświęcone tej tematyce. Największe zainteresowanie najmłodszych czytelników wzbudziły książki: Piotra Sochy „Pszczoły” oraz „Basia i śmieci” Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Po przeczytaniu uczniowie samodzielnie wykonywali ilustracje do wyżej wskazanych opowiadań. Na zakończenie przedsięwzięcia uczniowie klasy IV na podstawie książki pt. „Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego opowiedzieli o przygodach podróżnika, które przeżył podczas swojej wyprawy do Afryki. Ponadto stworzyli mapę z trasą podróży Kazika na kontynencie afrykańskim.