• Aktyw biblioteczny w bibliotece szkolnej

• 08.04.2022 11:48
      • Aktyw biblioteczny w bibliotece szkolnej
      • Od tego roku szkolnego w bibliotece działa aktyw biblioteczny (ochotniczki w bibliotece), którego członkowie z wielką ochotą i zaangażowaniem włączają się w organizację życia bibliotecznego. Dla nich kontakt z książką i komputerem to wielka przyjemność i okazja do rozwijania swoich zainteresowań.

Prowadzenie aktywu bibliotecznego to forma zajęć wychowawczych- uczniowie na przerwie pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza uczą się dbać o książki, naprawiać zniszczone, obsługiwać czytelników; pomagają w przygotowaniu gazetek i wystaw, konkursów czytelniczych, poznają tajniki pracy bibliotekarza i funkcjonowanie biblioteki, pełnią dyżury na przerwach.

Dzieci uczą się tutaj obowiązkowości, zdyscyplinowania, uczciwości, tolerancji, odpowiedzialności, sumienności.

Należą do niego uczennice:

Anna Zawadzka kl. III

Weronika Wiśniewska kl.V

Agnieszka Komosa kl. VI

Katarzyna Skibicka kl. VIII

Emilia Kotuk kl.VII

Prawa członka aktywu:

• Dobrowolność przynależności do aktywu bibliotecznego.
        • Pogłębianie i poszerzanie zainteresowań, poprzez dostęp do zbiorów bibliotecznych oraz Internetu.
        • Zwiększony limit wypożyczeń książkowych.
        • Proponowanie działań podejmowanych przez aktyw biblioteczny.
        • Uzyskanie nagrody za wyróżniającą się pracę w aktywie bibliotecznym